Przygotowanie ogrodu na wiosnę

25 lutego, 2015 by ogrodmarty
Możliwość komentowania Przygotowanie ogrodu na wiosnę została wyłączona

images88888

Do wiosny trzeba się w ogrodzie przygotować. Należy zrobić porządki, aby rośliny mogły swobodnie wypuszczać młode pędy.

Sprzątanie

Pierwszym etapem jest wysprzątanie zalegających po jesieni i zimie liści. Należy także popodcinać stare, suche pędy. Trzeba także zobaczyć, które rośliny obumarły przez zimę. Może się zdarzyć, że zbyt silne mrozy spowodowały, że delikatne rośliny, które zapomnieliście wykopać na zimę, niestety obumarły.

Stare pędy i suche liście można zastosować jako kompost, czyli nawóz pod nowe rośliny. Najpierw trzeba odłożyć wszystkie „roślinne śmieci” w jedno miejsce, a następnie poczekać do momentu lekkiego rozkładu. Naturalny nawóz można wkopać pod nowo zasadzone rośliny.

Odnawianie rabatek

Na wiosnę należy także odnowić płotki, drewniane skrzynie, rabaty, które przez zimę mogły ulec zniszczeniu. Należy użyć odpowiednią farbę z konserwantem do drewna, która zapobiegnie dalszemu zniszczeniu płotków i rabatek.

Jednak wiadomo, że drewno jest dość delikatnym surowcem, więc konieczna może okazać się wymiana starych płotków na nowe. Możecie wymienić od razu cały płotek, bądź na początek możecie zacząć od wymiany zniszczonych szczebelków.

Powodzenia w przygotowaniu ogrodu na wiosenne ożywienie. Wasz ogród na pewno będzie prezentował się wspaniale.

Posted in Uncategorized