Rzeźby w ogrodzie

8 maja, 2015 by ogrodmarty
Możliwość komentowania Rzeźby w ogrodzie została wyłączona

http://www.swiatkwiatow.pl/fotoartykuly/rzeba-w-cienistym-zaktku-ogrodu_673.jpg

Wiele osób upiększa swój ogród poprzez wstawienie do niego różnego rodzaju rzeźb. Ja uważam, że czasami wyglądają one pięknie, ale kiedy indziej wyglądają troszkę jak przerost formy nad treścią. Jak można zaaranżować w ogrodzie rzeźby, aby ogród prezentował się ładnie?

Krasnalom mówimy nie!

Jeśli nie chcesz, aby twój ogród wyglądał jak ogródek Bawarczyków, to radzę Ci nie wstawiać do swojego ogródka rzeźb krasnali. Wyglądają one tak, jakbyś prowadził w swoim domu co najmniej domowe przedszkole. Pytanie brzmi, czy takie przedszkole faktycznie prowadzisz? 😉

Fontanna i rzeźba

Bardzo fajnie wygląda połączenie rzeźby i fontanny. Można także połączyć te dwie rzeczy i kupić fontannę – rzeźbę. W sklepach ogrodniczych można spotkać na przykład jakieś ryby, czy garnki, z których będzie wypływała strumieniami woda. Bardzo efektownie to wygląda.

Orły bądź lwy przy wejściu

Mi się osobiście podoba, jak przy bramie wejściowej do waszego ogrodu, na słupkach postawione zostają figury lwów bądź orłów. Wygląda to bardzo majestatycznie. Osobie wchodzącej wydaje się, że zaraz wejdzie do ogrodu, w który zabierze jej dech z piersi. Może to porównanie jest trochę nad wyrost, ale to prawda, że takie rzeźby zwiększają splendor waszego ogrodu.

Może macie inne pomysły? Te powyższe wymyśliłam całkowicie na szybko, ale myślę, że są to takie podstawowe zasady odnoszące się do rzeźb w ogrodzie.

Posted in Uncategorized