Planowanie ogrodu

17 maja, 2015 by ogrodmarty
Możliwość komentowania Planowanie ogrodu została wyłączona

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQDNZC-3NwbD_3PbFakrw36Oi69N3lR4QRgIHCZ5LVH9e6Oc7sExw

Dzisiaj opowiem wam o ogólnym planowaniu ogrodu. Co mam konkretnie na myśli? Chciałabym wam opowiedzieć, jak powstawał mój ogród krok po kroku, kwiatek po kwiatku. Ostatnio wspominałam swoje początki z moim ogrodem i pomyślałam, że moja historia może zainspirować was do stworzenia czegoś fajnego w waszych ogrodach.

Plany planami a marzenia marzeniami

Zaczynając moją przygodę z ogrodnictwem, na początku poszłam do bura projektowego, które miało mi sporządzić plan ogrodu. Na początku podeszłam do całej sprawy z bardzo otwartą postawą – przecież projektant zieleni to człowiek, który ma realizować marzenia klienta. Porozmawiałam z projektantem, powiedziałam, co chciałabym w ogrodzie mieć.

Jednak projektant zignorował moje marzenia i postanowił zaaranżować wszystko po swojej myśli. Ależ byłam zdenerwowana, kiedy ujrzałam gotowy projekt. Wrzało we mnie! Jednak nie wszczęłam awantury. Po prostu wyszłam z pokoju.

Sam lepiej zaplanujesz

Nastawiłam się krytycznie do projektantów zieleni i postanowiłam, że sama zajmę się aranżacją ogrodu. Na początku kupiłam kilka czasopism ogrodniczych i zaczęłam zwracać uwagę na zawarte tam rady. Później spotkałam się ze znajomymi, którzy mają piękne ogrody. Powoli zaczynałam tworzyć swój plan.

Wszystko gotowe? Działamy?

Kiedy plan został już skończony, spojrzałam na niego z dumną. To było właśnie to, o co mi chodziło! Zabrałam się do wykonywania swojej wizji. Chodziłam po sklepach ogrodniczych i powoli kupowałam akcesoria ogrodowe oraz kolejne sadzonki. Nie miałam za dużo pieniędzy, więc rozkładałam wydatki. Mój ogród powstawał etapami.

Posted in Uncategorized